Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Plně pingpongový víkend je za námi, odehrány všechny soutěžní třídy

Plně pingpongový víkend je za námi, odehrány všechny soutěžní třídy

Publikováno: 13.11.2022 | Autor: Moderátor

Tento víkend byl soutěžním víkendem pro všechny družstva, hrálo se v OLM, okrese i kraji. Přinášíme podrobné informace o všech průbězích utkání. Nově u okresních a krajských zápasů použijeme i FRI (force ratio index), což je procentuelní vyjádření poměru sil ve třech hodnotách, první je FRI-max pro utkání za předpokladu, že utkání odehrají právě čtyři hráči soupisky s nejvyšším STR. druhý FRI-real udává skutečný poměr sil dle skutečných sestav opět dle STR, třetí FRI-score je vypočteno dle konečného dosaženého bodového skóre.

Pojďme tedy na samotné hodnocení všech utkání.

Hned v pátek večer se odehrály všechny utkání okresních tříd, včetně OLM. Jako první nastoupili ke stolům naši junioři, kteří jeli změřit své síly k Bé týmu zlínských orlů. Kluci věděli, do čeho jdou, že to bude hodně náročné utkání, neboť junioři z Orla jsou trénováni úplně v jiném režimu a jsou již o hodně napřed. A bohužel veškeré předpoklady se potvrdily, když i přes obdivuhodnou bojovnost se soupeři nepovedl sebrat ani jeden bod. Tento zápas ovšem ukázal, že kluci již u zápasů začínají přemýšlet, což se projevilo mnohem klidnější a ustálenou hrou, než při úvodních utkáních sezóny. Kluci s každým takovýmto utkáním tak sbírají cenné zkušenosti, které začnou sami brzy uplatňovat.

Jako druzí v pátečním maratonu zahájilo své další domácí utkání družstvo Cé, které hostilo nedaleký tým z Napajedel. Podle FRI-max měli jednoznačně navrh soupeři s převahou 88%, Obě sestavy ale byly mnohem slabší, než by mohly být, avšak FRI-real těchto sestav byl naprosto stejný jak v případě těch nejsilnějších. Dle tohoto předpokladu tedy jasným favoritem byl tým hostů. A podle toho se také utkání odvíjelo. Již od samého začátku hosté nasadili úprk, kterému naše Céčko nemohlo stačit. Utkání bylo rozhodnuto již pět zápasů před koncem, kde hosté dosíhli desátého bodu při třech bodech domácích. Kluci poté ještě zkorigovali skóre čtvrtým bodem, to již však bylo maximum. V závěru již bodově úřadovali pouze hosté. Utkání skončilo konečným skóre 4:14, což odpovídá hodnotě FRI-score 22%. Céčko tedy nakonec i přes prohru odvedlo lepší výkon, než jaký ukazoval teoretický předpoklad.

O půl hodiny později jako třetí v pořadí nastoupilo naše Béčko jako hosté proti domácímu Bé týmu ze Slopného. Dle FRI-max a potažno i FRI-real s hodnotou těsně pod 70% teoretické síly bylo favoritem naše Béčko. Avšak zde se utkání vyvíjelo velmi odlišným způsobem, kdy ještě za polovinou utkání bylo vše naprosto otevřené a nesmírně vyrovnané, bojovalo se o každý míček. Pak ale přišla série pěti našich výher a dosažení desátého bodu při pěti domácích bodech a utkání bylo rozhodnuto. Posledním bodem pak již domácí upravili konečné skóre na 6:12, což odpovídá FRI-score taktéž těsně pod 70% pro mysločovský tým. To tedy znamená, že utkání skončilo dle teoretických předpokladů a Béčko si tak připisuje další čtyři cenné body do týmové kasičky.

Následující sobotní den pokračoval program krajského Áčka, které cestovalo do vzdálené Bylnice. Zde byli jako favorité s FRI-max i FRI-real o hodnotě 70% teoretické síly domácí. I zde je nutno říci, že utkání se vyvíjelo po celou dobu lépe pro domácí tým, po celou dobu byli napřed a naši kluci z Áčka jen průběžně korigovali ztrátu, která i přes toto pomalu narůstala. Ani zde nechyběla bojovnost. Bohužel se však naplnili předpoklady a domácí celé utkání dotáhli do vítězného konce poměrem 11:7. Z tohoto však vyplývá hodnota FRI-score pro domácí tým pouze asi 60%, což znamená, že naše Áčko odjíždí s lepším výsledkem, než na jaký mohlo dle teoretických předpokladů dosáhnout.

O den později v neděli dopoledne tentokrát jako domácí tým Áčko hostilo družstvo z Nivnice. Přestože soupeř mohl dle FRI-max použít sestavu s 56% teoretickou převahou sil, FRI-real nakonec vyzněl lépe pro domácí Áčko s hodnotou 53%. Dalo se tedy očekávat velmi vyrovnané utkání. Důležitým krokem se stal zisk obou bodů ze čtyřher a následného zisku tři dalších bodů z prvního kola utkání, čímž se naše Áčko dostalo do větší pohody díky čtyřbodovému náskoku. Ale jak se dalo předpokládat, soupeř zbraně nesložil a ze všech sil se snažil zůstat na dohled domácímu týmu. V rozhodujících chvílích zejména v pětisetových bitvách však stálo štěstí na domácí straně, kdy domácí dosáhli desátého bodu až dva zápasy před koncem. To už ale byla pro hosty konečná a utkání tedy skončlilo výsledným skóre 12:6, což ve srovnání s FRI-score o hodnotě 67% znamená, že domácí Áčko i v tomto utkání podalo lepší výkon než dle teoretického předpokladu :-)

 

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Admin - Redakční systém MyPage V3