Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Krátké ohlédnutí se za první polovinou sezóny

Krátké ohlédnutí se za první polovinou sezóny

Publikováno: 21.12.2022 | Autor:

Máme za sebou první polovinu sezóny. Stručně zde vyhodnotíme uspěchy i neúspěchy a možnosti i nemožnosti jednotlivých týmů, V této sezóně poprvé můžeme použít i analýzu FRI, což není nic jiného než jakýsi index poměru sil aplikovaný na čtyři roviny porovnání, první z nich (FRI-max) nám ukazovala potenciální rozložení sil při nejvýkonnějších sestavách, druhý (FRI-real) přesně ukázal skutečný poměr sil sestav, které v utkání nastoupily, třetí index (FRI-sets) pak udává poměr splněného výkonu, kdy se pro rozhodování použijí vyhrané sety. Všechny tyto tři analýzy jsou brány pouze ze zápasů, které se skutečně odehrály, tedy WO se do nich nezapočítávají. Jako doplňkovou čtvrtou FRI-score analýzou je pak skutečný poměr vyhraných zápasů, včetně WO. Pojďme si tedy rozebrat první polovinu sezóny z pohledu každého týmu :-)

Áčko po první famózní polovině sezóny okupuje drouhou příčku krajské druhé soutěže, což je opravdu veliký úspěch. V této skupině podle FRI-max byly pouze čtyři týmy s výraznou maximální převahou než naše Áčko, ostatní týmy byly plus minus vyrovnanými soupeři. To by teoreticky mělo ukazovat, že Áčko by se mělo pohybovat někde okolo poloviny tabulky. Avšak dva z těchto týmů v první půli tento maximální potenciál nevyužily a nakonec daleko vyšší výkonnost sestav byla na naší straně. Obě tato utkání Áčko vyhrálo. Zbývalo 7 utkání, kde i dle FRI-real byly síly téměř vyrovnané. Šest z těchto utkání se podařilo vyhrát, pouze jeden jediný skončil prohrou. Áčko tedy dosáhlo na 8 výher a 3 prohry. A jaké jsou tedy závěry a poznatky? Důležitým prvkem úspěchu Áčka je bezesporu to, že se ve většině zápasech scházeli všichni, a pokud se nesešli, pak se jednalo o utkání, kde měl soupeř výraznou výkonnostní převahu. Z celkového pohledu na FRI analýzy pak plynou tyto dvě hodnocení:
- Pokud se Áčko sešlo kompletní, pak utkání vyhrálo
- Pokud mělo Áčko papírovou FRI-real převahu, pak zápas vyhrálo

Béčko v letošní sezóně posílené o staronového Pepu Musila a Svati Jančíka si po první půli drží také vynikající třetí pozici. V této druhé okresní třídě mělo Béčko dle FRI-max výraznější převahu pouze nad dvěma týmy, obě tato utkání Béčko vyhrálo. Naopak tu byly dva týmy, jejichž převaha FRI-max byla hodně výrazná, ani jeden tým však tuto možnost nevyužil a nakonec dle FRI-real byla papírová převaha na straně Béčka. I tyto utkání Béčko vyhrálo. Zbylých sedm utkání již mělo FRI-max plus minus vyrovnané. Z těchto útkání pak Béčko 3 vyhrálo, 3 prohrálo a 1 remizovalo. Při pohledu na celkovou FRI pak můžeme říct, že:
- Pokud mělo Béčko papírově větší FRI-real, pak zápas neprohrálo

Céčko však oproti loňskému roku prozatím na posledním místě tabulky, což není zrovna přivětivé. Avšak jaké jsou vlastně reálné možnosti Céčka? Z deseti týmů soutěže jich má šest výraznou FRI-max převahu, zbylé tři týmy sice převahu mají také, ale již plus minus výkonnostně stejné. Přesto Céčko je dle FRI-max na tom ve srovnání s ostatními týmy nejhůře.Céčko z tohoto ale vydřelo opravdu maximum, kdy z jednoho utkání, kde měl mít soupeř výraznou převahu dle FRI-max, se podařilo získat remízu i přes fakt, že soupeř měl výraznou převahu i dle FRI-real. Bohužel však ve zbývajících třech potenciálně vyrovnaných utkáních Céčko dosáhlo opět jen na jednu remízu. Celková bilance Céčka je tedy 2 remízy a 8 proher bez jediné výhry. Ve druhé půli sezóny bude mít Céčko v sestavě dvě posily z Bé týmu, což doufejme výrazně zvýší výkon celého Céčka.

V neposlední řadě naše mládež. Tato v OLM také zůstává na posledním místě tabulky, avšak v takovéto konkurenci je to opravdu nesmírně těžké. Přesto je pro nás i tato soutěž důležitá, neboť kde jinde nabýt zkušenosti :-) 
Naštěstí vedle OLM probíhá v sezóně i série BTM (bodovacích turnajů mládeže), kde naše mládež také sbírá cenné zkušenosti a díky velmi zdařilému systému, kde nehrají s hráči o několik výkonnostních tříd výše, sbírají i vítězství. Na posledních dvou BTM již všichni naši reprezentanti skončili s kladnou bilancí výher, přesněji řečeno ze sedmi utkání vždy alespoň čtyři vyhráli :-)

Všem týmům pak přejeme do nového roku štěstí, zdraví a vítězný vstup do druhé půle sezóny :-)

rubrika: Soutěže | 0 Komentářů » Štítky:

Stolní tenis TJ Sokol Mysločovice - Redakční systém MyPage V3 - Mail listing: registrace - Admin - Redakční systém MyPage V3